Arabası çekilen sürücü sitem etti: Tofaş havlusuna araba bağladılar

'ın Ereğli ilçesinde geniş kapsamlı trafik ve asayiş uygulamasında araç ve sürücüler didik didik arandı. Arabası çekilen bir sürücü ise, "Tofaş havlusuna araba bağladılar. Emniyetimize zeval gelmesin. Bedava araba bağlattık. Havludan ceza yedik" dedi.

16.06.2021 21:58 | Son Güncelleme : 16.06.2021 22:05

Zonguldak'ta Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde bir çok noktada trafik denetim uygulaması yapıldı.

ARAÇ VE SÜRÜCÜLER DİDİK DİDİK ARANDI

Durdurulan araçlarda sürücülere ehliyet, araç ruhsatı sorulurken, araç içerisinde arama yapıldı. Ekipler tarafından sürücülere üst araması da yapılırken, araç kontrollerinde görülen eksikler üzerine cezai işlem uygulandı.

Durdurulan bir otomobilin ön camında yer alan cam filminin ‘kusurlu’ olarak nitelendirilmesinden dolayı söktürüldü.

"HAVLU BAĞLADIK DİYE BEDAVA ARABA BAĞLATTIK"

Denetime takılan 29 AF 067 plakalı Tofaş marka otomobil, trafiğe aykırı olması nedeniyle, polis ekipleri tarafından çağrılan çekici yardımıyla yoldan kaldırıldı.

Uygulamadan memnun olmadığını söyleyen araç sürücüsü İlker Alandağ, duruma tepki gösterdi. Alandağ yaptığı açıklamada, “Uygulamadan memnun değilim. O kadar aracı basık egzosu olanlara yol verdiler, aracımızın plakası 29 diye, hafiften kusurlu diye arabamızı bağladılar. Tofaş havlusuna araba bağladılar. Emniyetimize zeval gelmesin. Bedava araba bağlattık. Havludan ceza yedik” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor