x

Haber Global

Minimum 3 karakter girebilirsiniz.
Selim Yuhay

Selim Yuhay

Selim Yuhay

Selim Yuhay 1972 Mayıs yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1994 yılı mezunu olan Yuhay, mezun olduktan sonra dört ortakla beraber açmış oldukları Elit mimarlık firmasından 2 sene sonra aile şirketi olan YUHAY MİMARLIK firmasını kurdu. Kendi alanında farklı mimari proje çözüm yaklaşımları ve kendine özgü çizgisiyle kısa zamanda dikkat çekti. Bunlara ek olarak 2004 yılında Digitürk platformu Home TV kanalında ve daha sonrasında Kanaltürk kanalında ekibiyle beraber, benzer içeriklere sahip dekorasyon "2oda1salon" ve "zevkler ve renkler" programlarını hazırladı ve sundu. Mimari açıdan yurt içi ve yurt dışı prestijli projelere de imza atan Selim Yuhay, 2012 - 2016 yillarında DoğanTV Holding ailesinin kanalı olan Kanal D'nin "Evim Şahane" isimli programının yapımını, sunumunu ve tasarımlarını yaparak Türk televizyonun da fark yaratan bu alandaki en etkili projeye imza atmıştır.

2016 -2018 yılları arasında Tv8 kanalında "Güle Güle Oturun" programını, Kanal d de "Ekip Şahane" programını sundu. 2019 yılında HaberGlobal kanalında halen devam etmekte olan "Evim Daha Güzel" programını sunmaktadır.

Genel olarak mimari ve dekorasyonda bayilik sistemini ve dekorasyonun TV aracılığıyla geniş kitlelere yayılmasını, kendi yaklaşımlarıyla Türkiye ve yurt dışında farklılık ve farkındalık yaratmayı hedeflemiştir.

Dekorasyon üzerine yazdığı yorum ve fikir yazıları çeşitli yayın gruplarında yayınlanmaktadır. Ayrıca, hobi olarak başlayan resim yapma isteğini profesyonel alana taşıyarak kişisel sergiler açmıştır.