Aykut TÜREL

Aykut TÜREL

Aykut Türel

Memur bir ailenin çocuğu olarak 1991 yılında Erzincan'da dünyaya geldi. İzmir Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Mesleğe, 2010 yılında Yeni Şafak Gazetesi Ankara Büro'da başladı. Mesleki kariyerinde hayali televizyonculuktu. Yazılı medyadan televizyonculuğa 2013 yılında TV NET'le geçiş yaptı.

Türel'in meslek kariyerinde bir sonraki adresi 2014 yılında 24 Televizyonu oldu.

Bu kanalda Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Kritik bir çok seçim ve siyasi ana tanıklık etti. Sadece siyaset muhabirliği yaparak meslekte kendini sıkıştırmadı. Sıcak çatışma bölgelerinde de haber takibi yaptı. Birçok üzücü faciayı da takip etti.

Eğitim kariyerinde son durağı ise Selçuk Üniversitesi oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yaptı. Türel, mesleki kariyerini Haber Global Televizyonu'nda siyaset koridorlarının perde arkasını takip ederek devam etti. Cumhurbaşkanlığı muhabirliği görevini sürdürdü.

Türel'in en büyük ilgi alanı ise spor... Lisanslı olarak futbol kulüplerinde forma giydi. Belli bir dönemde lisanslı olarak tekvando sporu ile ilgilendi. Birçok turnavaya katıldı ve madalya kazandı. Hayata dair en büyük hayali ise spor yöneticiliği yapmak.

Şimdi ise Haber Global'de Ankara Haber Editörü olarak görev yapmaktadır.