Emekliler için Kredi Faiz Oranları | 26 Temmuz 2021

Kamu bankaları Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın emekliler için verdiği özel kredileri ve emekli kredi lerini sizler için topladık. İşte 26 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank'ın emekli kredi faiz oranlarının tam listesi.

26.07.2021 14:21

Emekliler için kredi faiz oranları merak ediliyor. Emeklilere özel ihtiyaç, tüketici ve konut kredilerine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar bankaların kredi faiz oranını araştırıyor. Bankalar haziran ayında kredi faiz oranlarında değişiklik yaptı. Krediye ihtiyacı olan emekli vatandaşlarımız için kamu bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank emekliler için özel kredi faiz oranlarını haberimizde derledik. İşte 26 Temmuz 2021 banka banka faiz oranları...

HALKBANK EMEKLİLER İÇİN KREDİ FAİZ ORANLARI

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Nedir?

Maaşını Halkbank'tan alan veya maaşını bu bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerinin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,58’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli kredi.

Tutarı ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz 100.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,58'den başlayan faiz oranıyla tahsis ücretli veya aylık %1,63’den başlayan faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Aylık eşit taksitli,Artan taksitli,Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli,Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir. İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,68 tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,73 olarak uygulanacaktır.(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 15.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 46,97 TL’ dir.)İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,68, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,73 olarak uygulanacaktır.Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

***

Emekli Mini Kredi

Nedir?

Maaşını Halkbank'tan alan veya maaşını bu bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için aylık %1,58 faiz oranı ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 36 ay vadeli kredidir.

Tutar ve Ödeme Koşulları

5.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,58 faiz oranıyla tahsis ücretli olarak kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi;

Aylık eşit taksitli,Artan taksitli,Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli,Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.Ürüne ait faiz oranları, Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmayı ve Hayat Sigortası yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 5.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 50 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 62,97 TL’ dir.) SMS ile yapılan başvurularda da üst limit 5.000 TL’dir. Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Halkbank emekli kredilerinden kimler faydalanabilir?

Maaşını Halkbank'tan alan veya maaşını bu bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimiz Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’nden faydalanabilmektedir.

Halkbank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak hemen başvurabilir ya da,Size en yakın Halkbank Şubesini ziyaret edebilirsiniz.

HALKBANK KREDİ BAŞVURUSU YAP

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİLERİ

Emeklinin Artısı Kredi Paketleri

Yıllık Maliyet oranı faiz tahsis ücreti ve vergiler temel alınarak hesaplanmıştır. 35 yaş için hesaplanan 1 yıllık ortalama sigorta masrafı tüketici kredisi için 39,67-TL, konut kredisi için 108,19.-TL'dir.

Kredi paketine ait faiz oranlarından; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üç tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; BES, AZG, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az dört tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Kampanyadan maaşını Ziraat Bankası  aracılığı ile alan emekliler faydalanabilecektir.

Detaylı bilgi için bankanın şubelerine başvurabilirsiniz.

Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

Ziraat Bankası Emekli kredilerinden kimler faydalanabilir

Maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığı ile alan emekliler Emeklinin Artısı Kredi Paketi ile konut ve nakit ihtiyaçlarınıkarşılıyor, Dijital Kredi ürünü ile şubeye gitmeden kredi kullanabiliyor.

ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURUSU YAP

***

VAKIFBANK EMEKLİLER İÇİN KREDİ 

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi'ne emeklileri de dahil ediyor. 

Esnek ödeme seçeneğine sahip bu krediden emekliler faydalanabiliyor. Bunun için cep telefonu aracılığıyla başvuru yapmak yeterli. 

Sms ile Kredi Başvurusu Yapmak İçin;

Aralarında birer boşluk bırakarak KREDI, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e SMS gönderebilirsiniz.

Örnek SMS Metni:KREDI 11111111111 3000

Kredinizi,

Aylık eşit taksitli,Artan taksitliAzalan taksitli3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli,3 ayda bir eşit taksitli, Son taksit balon ödemeli,Değişken taksitli olarak geri ödeyebilirsiniz.

*Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5'i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

**Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamasına kredi için tahsil edilen (BSMV dahil) kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahil olup sigorta tutarları dahil edilmemiştir. 50.000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 389,32 TL’dir. Sigorta primi, 35 yaş üzerinden hesaplanmış olup kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

***Belirtilen faiz oranı kredi açılış günü ile aynı gün otomatik ödeme talimatı verilmesi, Bankamız aracılığıyla sigorta yaptırılması, kredi kartı başvurusu alınması ve asgari bir maaş tutarında Ek Hesap açılması durumunda geçerli olacaktır.

Findeks Kkredi notu nasıl öğrenilir?

Findeks Kredi Notunuzu İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan “Başvurular-Findeks Risk Raporu-Findeks Risk Raporu Alma” menüsüne girerek veya Vakıfbank çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

VakıfBank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir. VakıfBank kampanya süresini ve kampanya süresince; alınacak ücretleri ve faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiptir. Başvurular için kefil ön şartı aranmamakla birlikte şubelerimiz, gerekli durumlarda kefil talep edebilirler. Ayrıntılı bilgiyi tüm şubelerimizden öğrenebilirsiniz.Artan taksit uygulaması müşteri gelir ve skor bilgileri kapsamında Banka tarafından değerlendirilmektedir. Bankamız gerekli gördüğü hallerde kredi kullandırım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

*Banka, kredi politikaları gereği, müşterinin aylık gelir bilgileri, skorlama, teminat vb. unsurları dikkate alarak kredinin geri ödeme seçeneklerini uygun görmeme hakkını saklı tutar.

VakıfBank kampanya koşullarında, kredi politikaları kapsamında müşteri bazlı değişiklikler yapabilir.

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURUSU YAP

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor