Nepal'den Ankara'ya geldi, şiddet gördüğü iddiasıyla yardım istedi!

Nepal'den çalışmak için Ankara'ya gelen 18 yaşındaki genç kız, yanında çalıştığı avukattan şiddet gördüğü iddiasıyla sosyal medya aracılıyla yardım istedi.

17.12.2019    07:06

Nepal'den çalışmak için Ankara'ya gelen 18 yaşındaki genç kız, yanında çalıştığı avukattan şiddet gördüğü iddiasıyla sosyal medya aracılığıyla yardım istedi.

İddialara göre, Nepalli S.K.H. (18), geçen Ağustos ayında avukat G.A.'nin 4 yaşındaki çocuğuna bakmak için ülkesinden Ankara'ya geldi. Aylık 400 euroya anlaşan H.'nun yaklaşık 1 ay baktığı çocuk anaokuluna başladı. Bunun üzerine aile, Nepalli kadını ülkesine göndermek istedi. İddiaya göre H. da babasının hasta olduğunu ve çalışması gerektiğini söyledi. Aynı evde temizlik işleri yapmaya başlayan H., yemek yapmayı öğrenmek için G.A.'nın annesi Y.D.'nin işlettiği özel kız öğrenci yurduna gitti. Burada evde şiddet gördüğünü ve pasaportuna el konulduğunu iddia eden H.'yu videoya kaydeden Hindistanlı bir öğrenci, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntüler binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Görüntüler üzerine kız yurduna polis geldi. İfadesi alınan H., yanında çalıştığı avukat G.A.'dan şikayetçi oldu. İddialar üzerine soruşturma başlatılırken, avukat G.A.'nın da ifadesi alındı. Kız yurdunun sahibi Y.D. ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Son Güncelleme : 14.01.2021 - 13:20
Sıradaki Haber Yükleniyor