Hint oyuncu evinde ölü bulunmuştu, Bollywood'un ünlü isimlerine uyuşturucu operasyonu!

Bollywood'un yükselen yıldızlarından Sushant Singh Rajput, Haziran ayında evinde ölü bulunmuştu. Narkotik Kontrol Bürosu'ndan yetkililer ölümüyle bağlantılı olarak uyuşturucu bağlantıları olduğu iddiasıyla Bollywood çevresindeki araştırmalarını sürdürüyor

26.09.2020    17:29

Reuters'ın üst düzey bir polis yetkilisine dayandırdığı haberine göre, soruşturmada film endüstrisi ile uyuşturucu ticareti arasında bir bağlantı olup olmadığı araştırılıyor.

Hindistan'ın film endüstrisinde şok dalgalarına yol açan küresel salgından dolayı aksayan uyuşturucu soruşturmasında üç ünlü Bollywood oyuncusu daha sorgulandı.

Gözaltına alınan Hint oyuncular Deepika Padukone, Shraddha Kapoor ve Sara Ali Khan ise, NCB'nin Mumbai'deki ofisinde sorguya çekildiler. Padukone, Khan ve Kapoor haklarındaki iddialar üzerine yorum yapmadı. Basının ünlü oyunculara ilgisi büyük oldu. 

NCB, Mumbai'de yapımcılar, menajerler ve bir moda tasarımcısı da dahil olmak üzere sektöre bağlı diğer tanınmış kişileri de sorguladı. Mumbai polisi başlangıçta Rajput'un ölümünü kaza olarak açıklamıştı ancak yerel medya bunu intihar olarak nitelendirdikten sonra polis, soruşturmada gözden kaçırılan bir şey olup olmadığını araştırmaya başladı.

Rajput'un kız arkadaşı aktris Rhea Chakraborty, 8 Eylül'de NCB tarafından, "uyuşturucu tedarikiyle bağlantılı bir uyuşturucu şebekesine üyelik" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Bombay'da hapiste olan Chakraborty, suçlamaları reddetti. Avukatı Satish Maneshinde ise, tutuklamayı 'hukuk rezaleti' olarak nitelendirdi.

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 27.09.2020 - 15:54
Sıradaki Haber Yükleniyor