Azerbaycan ordusu kritik noktalarda kontrolü sağladı

Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı. Ermenistan'a ait 5 insansız hava aracını etkisiz hale getirdi.

23.10.2020    09:34

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gece boyunca Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı yönlerinde operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği bildirildi.

Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı.

Açıklamada, tüm cephe boyunca Ermenistan'ın askeri kaynak ve alt yapısına onarılamaz hasar verildiği, Ermeni güçlerin teçhizat, silah, mühimmat ve yiyecek sıkıntısı yaşadığı kaydedildi.

Ermenistan'dan getirilen askerlerin savaşmayı reddederek firar ettiklerin belirtildi. Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi.  

ERMENİSTAN'A AİT 5 İHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan gelen son açıklamada, yerel saatle 03.00-09.00'daErmenistan'a ait 4 insansız hava aracını (İHA), Azerbaycan hava savunma güçlerince vurularak düşürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, 2 İHA'nın da teknik araçlarla yere indirildiği kaydedildi.

Bakanlık, bugün saat 12.00 sıralarında Ağcabedi kentinde de Ermeni güçlerine ait bir İHA'nın daha imha edildiği duyurdu.

BUGÜNE KADAR 63 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Azerbaycan Başsavcılığı, Ermeni ordusunun sivilleri hedef alan saldırılarında 27 Eylül'den bu yana 63 kişinin yaşamını yitirdiğini, 298 kişinin yaralandığını açıkladı.

Ayrıca sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarda 2156 ev, 90 apartman ve 398 kamu binasının kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Kaynak: AA

Son Güncelleme : 23.10.2020 - 11:38
Sıradaki Haber Yükleniyor