Kıbrıs Zafere Doğru Final izle - TRT 1 Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm tek parça full izle

Kıbrıs Zafere Doğru Dizi Haberleri

TRT 1'de Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin finali yani 24. bölümü yayınlandı. 4 Şubat 2022 Cuma günü yayınlanan dizinin yeni bölümü internete yüklendi. Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin final bölümünü tek parça izleyebileceğiniz link haberimizde. Bir Zamanlar Kıbrıs son bölüm izle.

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin finali yani 24. bölümü TRT 1 ekranlarında 4 Şubat 2022 günü yayınlandı.

Kıbrıs Zafere Doğru FİNALDE ne oldu?

Mehmetçik denizden ve havadan adaya çıkmış fakat fırtına sebebiyle destek birliklerin gelmesi gecikmiştir. İç savaş halindeki Rumlar, Türkiye’nin gelişi ile silahlarını çevirmiş karşılık vermeye başlamıştır.

Çıkartma plajı ve indirme bölgelerinde sıcak temas ve çatışmalar şiddetlenerek artmıştır. Zifir Petek karşıladığı ve birleştiği paraşütçülerle çatışarak yolunu sürdürürken, deniz piyadeleri ise kuzeyde çarpışarak diğer birliklerle birleşmeye çabalar. Karşı tarafta ise Nikos Sampson’un son şansı, birleşemeyen Türk birliklerine saldırı düzenleyip Mehmetçik adada güçlenemeden onları yok etmektir. Ankara’da da hava pusludur. Ecevit ve Erbakan ilk geceyi uykusuz, gergin geçirir. İlk gecenin kahramanca atlatılmasının ardından ise rüzgâr terse döner. Nikos Sampson koltuğu bırakıp kaçar ve Yunanistan’daki Cunta Hükümeti düşer. Mehmetçik hala takviye edilememiştir. Bunun için zamana ihtiyaç vardır. Birleşmiş Milletler’in ateşkes kararına uyulması gerekmektedir. Taraflar, Cenevre’de buluşur ve müzakereler sürerken Genel Kurmay, kesin çözüm olarak görünen ikinci çıkartmaya hazırlanır. Görüşmeler neticesiz kalınca ‘Ayşe tatile çıkar.’ Binlerce Mehmetçik adaya yayılır ve zafer gerçekleşir.

Kıbrıs Zafere Doğru 23. Bölümde ne olmuştu?

Yıl 1974… Yunanistan cuntası, kendileriyle ters düşen Makaryos’a, Nikos Sampson eliyle bir darbe düzenler. Ankara, bu haberi alır almaz duruma el koyar. Başbakan Ecevit ve yardımcısı hükümet ortağı Erbakan, acil bir şekilde müdahale kararı alır. Ecevit, diğer garantör ülke İngiltere’yle birlikte müdahalede bulunmak üzere Londra yolunu tutarken genelkurmay askeri müdahale için hazırlıklara başlar. Makaryos ise İngilizler tarafından Malta’ya kaçırılır. Rum kesiminde Makaryos ve Sampson yanlıları arasında iç savaş çıkmıştır. Yedi yıldır farklı yerlerde görev yapmakta olan Zifir Petek, Ankaralı ve Kemal’e iletilen askeri müdahale ihtimali ile tekrar bir araya gelmek üzere Lefkoşa’ya çağrılır. Ecevit, Londra’dan istediğini alamadan dönünce müdahalenin zaruri olduğu konusunda anlaşılır ve Amarika’nın tüm ısrarlarına rağmen çıkartma gerçekleştirilir. Mücahitlerimiz ise uçaklardan atılan paraşütçü mehmetçiği karşılamak ve onların salimen inip diğer birliklerle kayıpsız buluşmalarına yardım etmek üzere saha temizliği yağmaktadır. 11 yıldır beklenen gün gelir ve Mehmetçik adaya çıkar.

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin konusu

"Bir Zamanlar Kıbrıs" adıyla başlayan ve Kıbrıs Zafere Doğru diye devam eden dizi, Kıbrıslı Türklerin var oluş mücadelesini anlatıyor. 1963 ile 1974 yılları arasında Ada'daki Türklere uygulanan Rum-Yunan zulmünü gerçek olaylardan esinlenerek ekrana taşıyor. Kıbrıslı Türkler, o yıllarda Ada'da yaşadıklarını en zorlu zamanları olarak hatırlıyor. En büyük istekleri ise o günleri tekrar yaşamamak. Tarihlerinin böyle büyük bir yapımla ekranla taşınacak olması, Kıbrıs Türkleri açısından büyük önem taşıyor.

1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Oyuncular:

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın yaptığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin, Deniz Baytaş, Miray Akay, Ahmet Somers, Sümeyra Koç, Hakan Güner, Nebil Sayın rol alıyor.

KIBRIS ZAFERE DOĞRU 24. BÖLÜM İZLE

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin 4 Şubat'ta yayınlanan 24. Bölümünü tek parça full olarak izleyebileceğiniz link.

ÖNEMLİ NOT: TRT'nin linkteki TRTizle sitesine Facebook, Google ya da Apple ID'nizle giriş yapmanız gerekmektedir. Bu hesaplardan biriyle giriş yapıldığında dizi ücretsiz olarak olarak seyredilebilmektedir.

4 Şubat Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm Full İzle Kıbrıs Zafere Doğru dizisi 24. Bölüm Tek Parça Full izle trt 1 izle   Kıbrıs Zafere Doğru final izle dizi izle dizi haberleri trt dizileri Kıbrıs Zafere Doğru son bölüm izle bedava dizi izle