Copa America'nın adresi belli oldu

Copa America maçlarının Kolombiya ve Arjantin'de iptal edilmesinin ardından yeni adres belli oldu. Son açıklamada, kupanın Brezilya'da oynanacağı belirtildi.

31.05.2021 17:30 | Son Güncelleme : 10.06.2021 17:06

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu'nun (CONMEBOL) Twitter hesabından "CONMEBOL, mevcut koşullar altında Amerika Kupası'nın Arjantin'deki organizasyonunun askıya alınmasına karar kıldı. Federasyon, turnuvaya ev sahipliği yapmak isteyen ülkelerin teklifini değerlendiriyor" paylaşımı yapıldı.

​Turnuvanın Arjantin'den alınması kararı, Arjantin İçişleri Bakanı Eduardo de Pedro'nun bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamaların ardından geldi.

BREZİLYA'DA OYNANACAK

CONMEBOL, Copa America 2021'in Brezilya'da oynanacağını açıkladı.

CONMEBOL de 20 Mayıs'ta yaptığı açıklamada 13 Haziran'da başlaması planlanan turnuvanın ertelenemeyeceğini ve maçların Kolombiya'da oynanmayacağını duyurmuştu. Yaklaşık 45 milyon nüfuslu Arjantin'de 77 bin 456 kişinin ölümüne sebep olan Kovid-19, bugüne kadar 3.7 milyondan fazla kişide görüldü.

Ülkede, aralarında büyük şehirlerin bulunduğu Kovid-19 vakalarının arttığı bölgelerde 22 Mayıs ila 30 Mayıs tarihlerinde sıkı karantina uygulanması kararlaştırılmıştı.

Sıradaki Haber Yükleniyor